26 thoughts on “A gdyby tak WYŁĄCZYĆ alerty RCB?

 1. Nie powinni wysylac wszystkim tych sms z alertami bo jak ktos ma Internet Mobilny i dostanie takiego SMS to ruter dostaje fjoła i trzeba resetować np. Powinna byc mozliwosc wylaczenia jak na moje

 2. Bardzo dobrze, że nie można ich wyłączyć. Nawet gdyby można je było wyłączyć to nie powinieneś nikogo do tego namawiać. Kolego nie przesadzaj, że te sms-y Cię męczą, przecież nie wysyłają ich codziennie.
  Wole 5 sms RCB, które się nie sprawdzą w moim rejonie niż nie dostać i być zaskoczonym jak dzieci na mazurach pare lat temu gdzie przeszła nawałnica i zginęły dzieci. Każdy taki sms powinien być traktowany poważnie bo nigdy nie wiadomo kiedy dotrze do naszego regionu, a potem może być za późno i będzie płacz.

 3. czy dałoby radę włączyć powiadomienia na maila o tym że na jakiejś drodze występuje utrudnienie w ruchu (z usługi Google mapy, natężenie ruchu)?

 4. Jakie usprawnić?
  Jakby było jakieś tornado czy coś to raczej chyba lepiej wiedzieć w uj wcześniej i się zabezpieczyć i nie mieć tornada u siebie w mieście niż nie zabezpieczyć i je mieć.
  Niby gdybanie ale nie koniecznie

 5. Ja po prostu tego nie czytam, wystarczy mi sprawdzona aplikacja pogodowa i wiadomości z radia. U mnie w telefonie można dodać konwersacje ALERT RCB na czarną listę i po problemie (działa) ale dla świętego spokoju zostawiłem.

 6. Alerty mogą być pod warunkiem że będą zamieszczane informację również dotyczące obszarów występowania zjawisk atmosferycznych pogodowych i innych instrukcji związanych z wysyłaniem odbieraniem i wykorzystywaniem przez odbiorców tego rodzaju alertów jak rcb po prostu uważam że więcej informacji jest na ten temat potrzebnych żeby z jednej strony nie powodować wśród ludzi przerażenia ani też odmiennych stanów emocjonalnych jak lekceważenie tego rodzaju przestróg czy alertów.

  Jakiś czas temu ktoś otrzymał jak potem dowiedziałem się i także kilka innych osób co najmniej i otrzymało od jednego operatora właśnie taki komunikat rcb alert w tym samym mieście lecz ja będąc w nim i nie otrzymałem takiego alertu z tym samym czasie w lecz znacznie później wiele godzin później I to w sytuacji gdy już miałem się zbierać z miejsca w którym się znajdowały bo nie widziałem Dziwne zjawisko które mogło przypominać ale tylko przypominać rodzaje zachmurzenia nadciągające go na pięknie świecące do tej pory słońce na niebie z tym że to było jakiś rodzaj i dziwnego zachmurzenia właściwie to było tak jakby rodzaj zaćmiewania zaszarzania słońca przez coś przez jakieś zjawisko które tylko przypominało widokiem jak gdyby nadciągające chmury ale to nie były obłoki ani deszczowy ani burzowe tylko coś co powodowało jakby wygaszanie słońca w każdym razie Widząc to zjawisko dziwne dla mnie W odbiorze i tak postanowiłem z tamtego miejsca odjechać przypuszczając że może to być właśnie nadciągające zmiana pogody odnośnie której by alert.rcb otrzymali inni użytkownicy od swoich operatorów telefonicznych znaczy te esemesy z alertem no i kiedy już się stamtąd zbierałem to sięgnąłem po telefon No i okazało się że otrzymałem też tego rodzaju Alert o zmianie pogody rcb ale jakieś niecałe 10 minut przed tym kiedy właśnie zbierałem się do odjazdu z tego miejsca gdzie te te Dziwne zjawisko na niebie się pojawiło A dodam że być może jakieś inne także zmiany elektromagnetyczne w atmosferze pojawiły się wówczas bo widziałem jeden czy i kilka dziwnych zachowań i kierowców po drodze w każdym razie jedna jakaś kraksa stłuczka na dość szerokim i przejrzystym rondzie…
  Lecz gdy wróciłem z powrotem do domu z tamtego miejsca do okazało się że żadnych zmian pogodowych nie było ani żadnych innych niepokojących zjawisk na szczęście ale nadal do tej pory nie rozumiem co to było za Dziwne zjawisko takiego rodzaju przypominającego niby nadciągające na słońce na niebie zachmurzenie ale nie było to zachmurzenie tylko jakieś rodzaj zaćmienia czy coś takiego Trudno to określić może ktoś wie?

 7. Na smartfonie da sie zablokowac ale na zwyklym juz nie. Wku… rza mnie jak mnie ze snu dzwiek smsa (sluzbowy mam zwykly) budzi ktory i tak w 99% sie nie sprawdzi. Rozumiem ostrzezenia o wybuchu 3 wojny swiatowej albo o inwazji marsjan lub jakby Kukiz w koalicji z Petru wygrali wybory no ale zwykle burze?! No ludzie… No coz pozostalo tylko zbierac hajs zeby wynajac hakerow ktorzy to cale centrum odetna od swiata 😉

 8. panie nie wyłącza się RCB proszę się douczyć alert przychodzi przed zjawiskiem i to jest informacja dla ciebie przed zjawiskiem a nie informacja o zjawisku a i burze i deszcze są to lokalne występujące opady lub burze u mnie osobiście alert rcb się sprawdził 6 razy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *